Wynajem rusztowań Śląsk - blog

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Charakterystyka rusztowań jezdnych


Rusztowania dzielimy na mobilne i statyczne. Rodzajem rusztowania mobilnego jest rusztowanie jezdne, które wyposażono w zestaw kół samonastawnych i hamulców zabezpieczających konstrukcję przed niekontrolowanym przemieszczaniem się w trakcie pracy na wysokościach. Rusztowania jezdne są funkcjonalne i łatwe w obsłudze, a praca z ich użyciem wiąże się z szybkim postępem zaplanowanych robót remontowo-budowlanych.

Budowa rusztowań jezdnych

Rusztowanie jezdne są lekkie, zwrotne i wytrzymałe, ponieważ wykonuje się je z elementów aluminiowych montowanych na zatrzask. Taka budowa rusztowania jezdnego ułatwia transport konstrukcji w miejsce wykonywanych czynności.

Instalacja rusztowania nie jest skomplikowana, ale ze względu na aspekt bezpieczeństwa musi być wykonywana przez osoby do tego przeszkolone i znające przepisy.

Rusztowanie jezdne najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych, halach, magazynach na równych powierzchniach, gdzie praca wiąże się z koniecznością częstej zmiany pozycji rusztowania. Rusztowania jezdne wykorzystuje się również na zewnątrz, ale pod pewnymi warunkami, ponieważ rusztowanie jezdne mają swoje ograniczenia. Mianowicie wysokość konstrukcji roboczej nie może przekraczać 7,4m, a teren, na którym wznoszone jest rusztowanie, musi zapewniać stabilność konstrukcji. Rusztowania jezdne dobrze sprawdzają się tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania statycznego rusztowania elewacyjnego.

Jakie rusztowanie jezdne wybrać?

Rusztowania jezdne to urządzenia, które zgodnie z prawem powinny spełniać szereg norm bezpieczeństwa, dlatego decydując się na zakup rusztowania, warto skorzystać z usług sprawdzonego producenta i wybierać produkty certyfikowane.

Nasza firma zajmuje się dystrybucją wypróbowanych i trwałych rusztowań jezdnych na Śląsku. Oferujemy rusztowania dostosowane do państwa potrzeb. Działamy kompleksowo. Doradzamy i pomagamy w instalacji systemu.

Wróć
wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦