Wynajem rusztowań Śląsk - kontakt

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Charakterystyka rusztowań przejezdnych


Wiele prac na wysokościach celem ułatwienia i znacznego przyspieszenia ich tempa prowadzenia wykonywanych jest nie przy pomocy technik alpinistycznych, a przy wykorzystaniu rusztowań budowlanych. Kiedy sprawdzą się rusztowania jezdne?  Jakimi cechami powinny się wyróżniać wysokiej klasy rusztowania przejezdne?

Rodzaje rusztowań budowlanych

Prowadzenie prac budowlanych związanych np. z ocieplaniem budynków, pracami konserwacyjnymi wiąże się z koniecznością użycia rusztowań budowlanych. Gdy prace prowadzone są sporadycznie, można by rzec okresowo, lepiej jest je wynająć niż zakupić. Podstawową zaletą wynajmu rusztowań budowlanych jest możliwość dostania produktu ściśle odpowiadające pracom, które będą wykonywane. Biorąc bowiem pod uwagę rodzaj prowadzonych robót, w jednym przypadku będą lepsze rusztowania jezdne a w drugim fasadowe.

Rusztowania fasadowe są uniwersalnymi rusztowaniami. Są lekkie, łatwe w transporcie i pozwalają na szybki montaż oraz demontaż w miejscu prowadzenia robót — zwłaszcza tych, które wykonywane są przez dłuższy czas w jednym miejscu. Gdy mowa o doraźnych zleceniach np. czyszczenie elewacji, montaż gabarytowych nośników reklamowych lepiej zdecydować się na rusztowania jezdne.

Zalety stosowania rusztowań jezdnych

Rusztowania przejezdne są łatwe w montażu. Cechuje je wysoki poziom mobilności,  możliwość przemieszczania między miejscami wykonywania prac. Ich prosta i łatwa do zmontowania konstrukcja może być szybko przewieziona, dostarczona na miejsce oraz rozstawiona przez jedną osobę. Dzięki dołożonym takim rozwiązaniom jak: hamulce montowane na kółkach transportowych czy podpory zapewniające dodatkowe wsparcie, sprzęt zachowuje dużą stabilność, nawet w niesprzyjających warunkach. Szukając uniwersalnych rozwiązań do firmy budowlanej świadczącej usługi dociepleniowe, renowacyjne, czy wykończeniowe z całą pewnością zakup rusztowań przejezdnych jest bardziej opłacalny.


Wróć

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦