Wynajem rusztowań Śląsk - kontakt

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Jak wybrać rodzaj rusztowania?


Bezpieczne prowadzenie prac budowlanych na wysokościach jest możliwe dzięki możliwości wynajmu rusztowań na Śląsku, ale także w innych regionach kraju, przez co ceny usługi mogą być konkurencyjne i zwalniają z konieczności zakupu rusztowań wykonawców robót. Jakie są typowe rodzaje rusztowań? Czym kierować się przy ich wyborze?

Do jakich prac stosowane są rusztowania?

Biorąc pod uwagę specyfikę prac na wysokości, wynajem rusztowań na Śląsku będzie pomocny w przeprowadzeniu robót dociepleniowych, renowacyjnych, budowlanych, a także wykończeniowych zarówno wykonywanych przez osoby prywatne jak i firmy budowlane. Wyróżnia się kilka typów rusztowań, które dopierane są do zarówno pod względem miejsca ich prowadzenia, jak i czasu trwania, a przede wszystkim bezpieczeństwa wykonywania wszelkich prac. Spośród całej rodziny rusztowań najczęściej stosowane są rusztowania elewacyjne, fasadowe bądź jezdne.

Kiedy jaki rodzaj rusztowania wybrać?

Rusztowania fasadowe są nowoczesnymi systemami ramowymi zalecanymi do prac budowlanych każdego typu. Są lekkie, łatwe w transporcie, a ich montaż i demontaż nie przysparza żadnych problemów. Do prac związanych z czyszczeniem elewacji, montażem wielkoformatowych reklam o wiele praktyczniejsze będą rusztowania jezdne, które można swobodnie przesuwać na ich stabilnych rolkach. Wykonane z wytrzymałego aluminium cechują się doskonałą stabilnością i wygodą prowadzenia prac. Ostatnie z wymienionych rozwiązań, czyli rusztowania elewacyjne to podstawowe wyposażenie ekip budowlanych, na które czekają prace związane z remontami elewacji, termomodernizacjami gmachów i różnego rodzaju pracami konserwacyjnymi na wysokościach. Wybierając dane urządzenie, należy wziąć pod uwagę maksymalne obciążenie rusztowania i jego wysokość.


Wróć

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦