Wynajem rusztowań Śląsk - kontakt

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Kiedy opłaca się wynajem rusztowania?


Rusztowania są to konstrukcje niezbędne do realizacji prac remontowo-budowlanych, konserwatorskich, konserwacyjnych i wyburzeniowych na wysokościach. Są także używane w teatrach, na imprezach plenerowych i koncertach. Najczęściej kupują je duże firmy, które potrzebują ich do wykonywania swojej głównej działalności. Jednak dla wielu przedsiębiorców, jak i osób prywatnych bardziej opłacalny może okazać się wynajem. Cena będzie uzależniona od rodzaju, wysokości, czasu poświęconego na montaż i demontaż oraz okresu wypożyczenia.

Wynajem rusztowania pod względem ekonomicznym

Na usługę wypożyczenia rusztowania decydują się przeważnie małe i średnie firmy, które nie potrzebują jego na stałe i nie opłaca się im amortyzować zakupu. Pod względem ekonomicznym wynajem rusztowań najlepiej zaliczyć do bieżących kosztów działalności, co pozwoli obniżyć zobowiązania podatkowe. Gdybyś zainwestował w zakup rusztowania, musiałbyś ograniczyć swoją działalność do obiektów, przy których mógłbyś je rozstawić. Do tego potrzebowałbyś miejsca na jego magazynowanie i odpowiednio dużego środka transportu. Przy wynajmie otrzymujesz produkt dopasowany do konkretnych potrzeb i nie musisz poświęcać czasu na przygotowanie konstrukcji do realizacji prac oraz związanych z tym formalności. Nie potrzebujesz także w swoich szeregach pracowników o kwalifikacjach zezwalających na montaż i rozbiórkę.

Wynajem rusztowania pod względem praktycznym

Z wynajmu rusztowań korzystają osoby prywatne oraz małe ekipy, które malują ściany, wykonują elewacje, kładą dachy oraz dokonują różnego rodzaju innych prac budowlanych i konserwacyjnych na wysokościach. Wynajem to jedyne logiczne rozwiązanie dla tych, którzy raz na kilka lat potrzebują rusztowania do ocieplenia domu lub naprawy dachu. Większość prac budowlanych można przeprowadzać tylko w sezonie letnim, co dodatkowo zniechęca wiele ekip do inwestowania w swoje rusztowanie. Niektóre firmy biorą udział w przetargach na termomodernizację obiektów użyteczności publicznych, odbudowę zabytków czy renowację kościołów. Nie zawsze dysponują one swoimi rusztowaniami, ponieważ nie mają pewności, czy znajdą w sezonie taką pracę.


Wróć

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦