Wynajem rusztowań

Śląsk Katowice Zabrze Gliwice Bytom

Kupno czy wynajem. Na jakich zasadach nabyć rusztowanie?

Planując jakąkolwiek inwestycję lub budowę, prędzej czy później staniemy przed koniecznością kupna lub wynajmu rusztowania. Jedno i drugie ma swoje zalety, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Zanim jednak pomożemy ci jego dokonać, sprawdźmy, jakie rodzaje rusztowań są dostępne na rynku.   

Podział rusztowań

Ze względu na sposób konstrukcji, rusztowania budowlane dzielmy przede wszystkim na modułowe, stojakowe i specjalne. Modułowe to takie, których elementy połączone są w stałych punktach, rozmieszczonych w równych odstępach, stojakowe z kolei oparte są na słupkach lub stojakach.

Innym kryterium podziału rusztowań będzie sposób ich użytkowania. Dzielimy je zatem na ruchome i nieruchome. Rusztowania ruchome będą bardziej zaawansowane technicznie, wyposażone w samonastawne kółka. Rusztowania nieruchome natomiast to konstrukcje, wymagające rozłożenia i ponownego montażu. Wyróżnić możemy także rusztowania stalowe i aluminiowe.

Kup swoje rusztowanie

Jednym ze sposób nabycia rusztowania jest jego zakup. Takie posunięcie daje firmie przede wszystkim bardzo dużą niezależność, dzięki czemu przedsiębiorstwo może podjąć się dowolnego zlecenia z dnia na dzień, bez przechodzenia przez proces jego wypożyczenia. Może dowolnie rozporządzać własnym sprzętem, przewozić je w różne miejsca, a także nie musi martwić się jego ewentualnymi uszkodzeniami, skutkującymi naliczaniem kar.

Z drugiej strony kupując własne rusztowanie trzeba pamiętać, że należy zawczasu przygotować miejsce, w którym będziemy je przechowywać, kiedy nie będzie w użytku.

A może wynająć?

Rusztowanie można także wynająć. Będzie to idealne rozwiązanie dla początkującej firmy, gdyż pozwoli oszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą będzie można potem przeznaczyć na inne cele, na przykład w celach promocyjnych naszej firmy. Ponadto wynajmując rusztowanie będziemy mieli możliwość dopasowania rusztowania do konkretnego zadania. Specjaliści z profesjonalnych firm, zajmujących się wynajem rusztowań, doradzą nam, jaką konstrukcję wybrać. Co więcej, firmy takie nie tylko oferują wynajem rusztowań, lecz także usługę ich montażu oraz demontażu.

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦
WEBmaster