Wynajem rusztowań Śląsk - kontakt

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Na co zwracać uwagę przy wynajmie rusztowania?


Zastosowanie rusztowań do prac na wysokości jest bardzo szerokie. Mogą one być wykorzystywane zarówno do wykańczania ścian, prowadzenia prac termomodernizacyjnych, jak i czyszczenia elewacji. Nie zawsze opłacalny jest ich zakup, zwłaszcza gdy prace do przeprowadzenia są przez krótką część roku i bez możliwości wskazania jakiejkolwiek regularności. Czym kierować się przy wyborze rusztowania?

Rusztowania fasadowe a jezdne

Na rynku istnieje wiele podziałów rusztowań, wśród wielu firm dostarczających systemy rusztowań spotykany jest rozłam na fasadowe i jezdne. Jedne są przeznaczone do prac statecznych — w jednym miejscu przez długi czas, drugie zmiennym, wymagającym ciągłego przestawiania jak dajmy na to termomodernizacje, elewacje, czy prace monterskie. Rusztowania tego typu wyróżniają się szerokimi pomostami, dzięki czemu wygodnie można na nich rozdysponować narzędzia pracy i niezbędne materiały, a jezdne rolki z hamulcami, dzięki którym możliwa jest swobodna zmiana miejsca jego położenia.

Jak wynająć dobre rusztowanie?

Stojąc przed koniecznością wyboru rodzaju rusztowania do czekających na nas wykonania prac na wysokościach trzeba określić kilka istotnych parametrów. Zawsze warto pamiętać, że jeśli jest to kluczowym narzędziem pracy firmy i na nim w głównej mierze opiera się jej działalność, warto zainwestować w rusztowanie i to najlepszej jakości — wynajem nie sprawdzi się w takim wypadku. Ale jeśli ma to być jednorazowa akcja typu wymiana dachu na budynku jednorodzinnym, czy malowanie elewacji, zamiast kupić rusztowania, lepiej jest je wynająć. Dzięki temu optymalizacji ulega kapitał obrotowy firmy, a  dzięki szerokiej gamie dostępnych wariantów można wynająć rusztowania przeznaczone do konkretnych zadań.

Gdy mają być wykonane prace związane z remontem lub wykańczaniem elewacji budynku, dobrze jest dokładnie poznać parametry takie jak wysokość oraz szerokość danej ściany, by zaopatrzyć się w wystarczająco wysokie rusztowania.


Wróć

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦