Wynajem rusztowań Śląsk - kontakt

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Normy dotyczące rusztowań?


Rusztowania budowlane służą poprawie bezpieczeństwa prowadzenia prac na wysokości. W zależności od miejsca prowadzenia prac można zdecydować się na wynajem różnego rodzaju rusztowań. Ważne, aby pochodziły one z odpowiedniego źródła. Jakie są rodzaje rusztowań stosowanych  na budowach, jakie normy powinny one spełniać?

Podział rusztowań ze względu na miejsce wykorzystania

Rusztowania różnią się między sobą budową, szybkością rozstawiania, czy też możliwością przenoszenia. Są one niezbędne do przeprowadzania prac dociepleniowych, renowacyjnych, budowlanych oraz wykończeniowych. W przypadku rusztowań elewacyjnych dodatkowo będą one idealnym uzupełnieniem i wsparciem podczas budowy, remontu czy też pracach termomodernizacyjnych. Równie uniwersalne co praktyczne i bezpieczne są rusztowania fasadowe, które idealnie sprawdzają się podczas renowacji budynku, czy też prowadzenia robót dłuższy czas w jednym miejscu. Gdy prowadzone będą prace doraźne, jak czyszczenie elewacji lub montaż wielkoformatowych nośników reklamowych lepszym wyborem będą rusztowania jezdne, których wynajem jest tańszy przy jednoczesnym wysokim stopniu bezpieczeństwa wykonywania prac wysokościowych.

Jakie normy muszą spełniać rusztowania budowlane?

Podczas prowadzenia prac trzeba zwrócić uwagę na pochodzenie rusztowań. Wynajem rusztowań w Zabrzu, dba o bezpieczeństwo klientów. Zgodnie z regulacjami opracowanymi na podstawie Kodeksu Pracy oraz Rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych, muszą być stosowane akcesoria i rusztowania zgodne z normą PN-EN 12810 „Rusztowania elewacyjne z elementów prefabrykowanych” oraz PN-EN 12811 „Tymczasowe konstrukcje stosowane na placu budowy”. Równie ważne będzie okazanie się przez firmę wynajmującą certyfikatu zgodności — wydawanego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego (IMBiGS). A wynajmując je, należy dopilnować przekazania dokumentację techniczno-ruchową (DTR).


Wróć

wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦