Wynajem rusztowań Śląsk - blog

Katowice Zabrze Gliwice Bytom Śląsk

Zastosowanie rusztowań elewacyjnych


Rusztowania elewacyjne dostosowane są do prac zewnątrz budowlanych. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zakres wykonywanych czynności obejmuje dużą powierzchnię i dotyczy znacznych wysokości. Używa się ich w miejscach, gdzie niemożliwe lub nieopłacalne jest wykorzystanie innych typów rusztowań, ze względu na zbyt mały zasięg i względy bezpieczeństwa. Odpowiednio zaprojektowane rusztowania elewacyjne umożliwiają komfortową pracę na wysokościach.

Gdzie i kiedy montować rusztowania elewacyjne?

Rusztowania elewacyjne powszechnie stosowane są przy pracach remontowo-budowlanych. Najczęściej towarzyszą robotnikom podczas:

  • ocieplania budynków
  • malowania
  • wymiany okien
  • prac murarskich, tynkarskich czy kamieniarskich
  • prac montażowych
  • spawalniczych
  • instalacyjnych

Nie ma znaczenia jak wysoko ma się wnosić konstrukcja rusztowania. Rusztowania elewacyjne projektowane są tak, by były w stanie osiągnąć najbardziej niedostępne miejsca. Jest to możliwe dzięki lekkiej konstrukcji, standaryzacji wymogów bezpieczeństwa, certyfikacji oraz łatwości montażu. Nasza firma oferuje Państwu nie tylko wynajem rusztowań elewacyjnych na Śląsku, ale także kompleksową pomoc w zakresie ich instalacji. Zdajemy sobie sprawę, że zakup rusztowania powinien być inwestycją przemyślaną i zoptymalizowaną pod kątem Państwa potrzeb, dlatego dostarczamy tylko wysokiej jakości, atestowane i sprawdzone rusztowania elewacyjne.

Rusztowania elewacyjne wykorzystują system kotw mocujących, przenoszących obciążenia na ścianę budynku. Dzięki temu siły nacisku działają nie tylko pionowo na podłoże, ale i poziomo w stosunku do elewacji. W razie konieczności standardowe podesty robocze można modyfikować i dostosowywać ich wielkość do wymagań budynku przy wykorzystaniu dodatkowych wsporników oraz elementów konstrukcyjnych.

Kupując lub wynajmując rusztowania elewacyjne, warto zwrócić uwagę na to, jakie maksymalne obciążenie są w stanie wytrzymać podesty robocze, ponieważ podczas prac na wysokościach często zachodzi potrzeba składowania na rusztowaniu materiałów znacznej masy.

Wróć
wynajem rusztowań Śląsk ♦ Katowice ♦ Zabrze ♦ Gliwice ♦ Bytom ♦